עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

המשכיות ידע

28/11/2019 12:56
Alon Hochberg

Don't Let Knowledge Walk Out the Door

נושא המאמר - כיצד לשמר ידע של פורשים ממקומות עבודה.   


אחת הבעיות הגדולות של חברות הינה כאשר עובד פורש לגמלאות והידע שאותו צבר הולך איתו והחברה אינה יודעת איך לשמור על הידע שיוצא איתם. כאשר מגיע מהנדב חדש לעבודה הןא מנסה להרשים ביכולתיו על מנת להרשים את מנהלי האירגון, בהנדסה רושם מתבטא בעיקר בהמצאות ופיתוחים של תהליכים ישנים והעבודים החדשים מתעסקים בעיקר בלחפש אפה אפשר לפתח ופחות בשימור הידע הקיים, הם מאפשרים ליותר ויותר מומחי מפתח לעזוב עם ידע הנמצא רק בראש שלהם. פרישה של גמלאים הגדילה את הבעיה וזה  דרבן יותר חברות לראיין גמלאים לפני יציאותיהם .אבל, למרבה הצער, רוב חומר הראיון פשוט נעלם המעמקי קבצי הדאטה באירגון. 
הדורות הבאים יתקשו למצוא אותו, ואם כן יצאו, יתקשו להבינו. כמה מרואיינים לפני יציאתם לפנסיה תהו ובצדק מדוע החברה חיכתה עד השבוע האחרון. עבור חלק זה יהיה בפעם הראשונה שהם שיתפו את הידע שלהם.
להלן מס' שיטות עבודה מומלצות :
  • שימור ידע תחזוקתי. חברות טובות מודעות היטב מי הם מומחי מפתח שלהם, ולחלקם יש נתיב קריירה מיוחדת עבורם (סולם טכני). כמו אלה אנשים להתייעץ עם עמיתים צעירים מנטור אותם, העברת ידע טוב מתרחשת. הקמת יחסי מנטור וקשרים.
  •  דאטה מובנה במקום דאטה לא מובנה. רוב מומחי ידע מסכימים כי טקסט במסד הנתונים הוא בעל ערך מועט. אנשים לא יודעים איפה הוא מאוחסן, והם לעתים קרובות לא יכול להבין ולהשתמש בו שוב לאחר החיפוש המייגע שלהם. אחרי הכל, הטכנולוגיה והמושגים הטכניים מורכבים בימים אלה.
  •  להעשיר טקסט עם סיכומים, גרפים , תמלילים ,על ידי שימוש בכלים כמו דיאגרמות או אפילו תוכנות בינה מלאכותית.
  • הוראה לממומחים ללמד את מה שהם יודעים את הצעירים של הארגון.
  • לפתח מבנה אימון המאפשר למהנדסים עם ידע חיוני כדי ללמד את מה שהם יודעים בשנים האחרונות של הקריירה שלהם. זה עוזר כדי להבטיח שהידע יועבר ומאפשר אינטראקציה ושאלות על ידי מהנדסים צעירים כדי להבטיח שהם הבינו את הטכנולוגיה
  • לתת לעובדים היוצאים את ההזדמנות ללמד את המחליפים שלהם.
  • נסו לשמור על המומחים, לפחות על בסיס משרה חלקית. זה בדרך כלל לא אפשרי בשל מדיניות החברה. הדרך הטובה ביותר להבטיח שימור ידע ושימוש חוזר היא להפוך את זה כחלק מהסטנדרטים של הארגון.
  • לעודד אנשים לחשוב על עבודתם ופרוייקטים שלהם עם השלמתם, לבחון מה הלך טוב ומה לא הלך טוב, לזהות ידע חדש שנוצר, ולמצוא דרכים לשימוש בידע החדש. 
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: