עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

ניהול ידע בענן

11/12/2019 20:56
Alon Hochberg

1.       ארגון מסוים החליט להעביר את כל פעילויות ניהול הידע שלו לענן ולהיעזר בשירות ענן KMass.

א.     מהם היתרונות שהארגון מצפה להם:


1)גמישות - ניתן להגדיל ולהקטין את הענן.

2)מחיר - אין צורך בשרתים נוספים, גיבוי,אחסון וחירום. הנוסף, עלויות תפעול זולות אין צורך בצוות IT כל האחראיות על החברה שמספקת את מיחשוב ענן.כמו  כן, גם הציוד זול, כל הפעולות הם באמצעות דפדפן.

3)קלות - המערכת ענן היא מערכת ידידותית משתמש ולא צריך הכשרה מיוחדת.

4)עדכניות - הענן מתחזק ומעדכן את התוכנות העדכניות בשוק.

5)חיסכון של מקום - עבודה בענן אין שום דבר פיזי וניתן להתחבר מכל מקום.



ב.     מנה שלושה תנאי סף להצלחה


1) הירתמות כל חברי האירגון - על מנת להטמיע מערכת חדשה צריך שיתוף פעולה וסבלנות מכל חברי האירגון

2) הבטחה - כלל המידע נמצא מחוץ לאירגון בשרת של חברה אחרת. לכן, חשוב לבדוק ממי לוקחים שירותי ענן והאם הם מומלצים או לא

3)שיתוף פעולה עם החברה המספקת את מידע הענן - על מנת שהענן יענה על הצרכים של האירגון, חשוב שהחברה שמספקת את הענן תבין את הצרכים ותתן לאירגון מענה הכי טוב לצרכי האירגון.



2.   מתי יש צורך ב"מיחשוב קצה"

בעולם של היום ישנה צורך לעבוד עם הנתונים הכי מעוכנים ושהניתוח יעבוד בזמן אמת. לכן, יש צורך במחשוב קצה כאשר ישנה חשיבות גדולה בעיבוד מידע מהיר.בנוסף, אירגונים סודיים שצריכים אבטחת המידע וסודיות הנתונים יש צורך חשוב במיחשוב קצה. כמו שכתבנו בשאלה 1 כאשר משתמשים בענן, מעבירים את נתוני החברה שלך לשרת באירגון אחר, כך שהם נתונים לחסדי אבטחת המידע של חברה חיצונית.

 

3.     בהנחה שאתם אחראים בחברה גדולה להיערך לשיווק המוצרים בהתאם למכירות בפועל ותוצאות הפעילות של הלקוחות שלכם באתר החברה וברשתות חברתיות. האם לצורך אגירת הנתונים לפני עיבודם תבחרו במחסן נתונים או אגם נתונים?נא לנמק.

     הייתי בוחר באגם נתונים.

      אגם הנתונים היא צורת אחסון נתונים שמטרתה לאסוף את כל המידע הקיים בארגון במאגר מרכזי אחד. הדגש הוא על העברה של כל הנתונים ללא אבחנה בצורתם או בתבניתם (format). קיימים נתונים משלושה סוגים עיקריים: נתונים בעלי צורה (structured) הנמצאים בדרך כלל במסד נתונים רלציוניים; נתונים בעלי צורה למחצה (semi-structured) כמו מסמכי xml, json; ונתונים ללא צורה כלל (unstructured) כמו דואר אלקטרוני או קבצי תוכן אחרים. סיבה עיקרית שגרמה לצמיחת אגמי הנתונים קשורה להוזלת עלויות האחסון. למחסן נתונים יש בעיה בקבלת נתנונים ללא צורה, כמו במדיה החברתית, מידע זה היינו מידע שדרכו האירגון יכול להגיע להמון תובנות בעיקר על הבנת הלקוח .לכן אעדיף את אגם הנתונים.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: